Vmbo, havo, vwo
Inhoudelijke informatie
Voordelen van vavo
Rendementen
Ervaringen van deelnemers
Visie
Contact




Vwo in het cursusjaar 2012-2013

Domein:Vmbo, Havo, Vwo - vwo

Officiële naam:Vwo in het cursusjaar 2012-2013
Startmomenten:Augustus/september


Is dit beroep iets voor jou?

Rijn IJssel afdelng VAVO biedt in het cursusjaar 2012-2013 het reguliere onderwijsprogramma VWO aan, met alle reguliere vakken en alle profielen.Het vakkenpakket voor de cursist in het volwassenenonderwijs is grotendeels hetzelfde als in het regulier onderwijs.

Wat is bij de vavo anders? klik hier

Hoe ziet de opleiding eruit?

Van oudsher wordt bij de cursist in het volwassenenonderwijs een beroep gedaan op een zelfstandige studiehouding. Tegelijkertijd realiseren wij ons dat juist het ontbreken van een zelfstandige studiehouding een belangrijke oorzaak kan zijn van het achterblijven van resultaten.

Naast capaciteiten, motivatie en een zelfstandige studiehouding geldt voor veel cursisten dat ze structuur en begeleiding nodig hebben. Die structuur biedt het programma van de VAVO, dat volledig gericht is op het school- en eindexamen. Het studiejaar is verdeeld in perioden die worden afgesloten met schoolexamens. De resultaten daarvan worden regelmatig gepubliceerd in een cijferoverzicht, dat naar de cursist wordt gestuurd.

Daarnaast heeft elke cursist een mentor die de cursist begeleidt. Hoewel de begeleiding niet te vergelijken is met die van het jeugdonderwijs zal de mentor met name in de eerste helft van het schooljaar een vinger aan de pols houden, waarna vervolgens de cursist steeds meer zelf de touwtjes in handen krijgt.

Ondanks een zorgvuldige intake kan het voorkomen dat tijdens het traject blijkt dat de cursist toch niet op de juiste plaats zit. Samen met de cursist wordt door de trajectbegeleiders dan gezocht naar mogelijkheden om versneld door te stromen naar bijvoorbeeld HAVO of HBO.

Het onderwijs vindt plaats in een volwassen studieklimaat. De groepen zijn vaak heterogeen samengesteld: er zijn verschillen in leeftijd, vooropleiding, achtergrond en leerstijl.

De vakken in de Tweede Fase 

Alle vakken worden éénjarig aangeboden. Maar niet alle vakken voor een diploma kunnen tegelijk in één jaar worden afgerond, immers de minimale studielast kan niet in één jaar worden gehaald. Tijdens het traject kan door het mentorenteam van het VWO, in overleg met de cursist, besloten worden om het éénjarig traject voor één of meer vakken om te zetten in een tweejarig traject. Eerder behaalde examenresultaten kunnen onder bepaalde voorwaarden behouden blijven. Klik hier voor de vakken in de Tweede Fase.


Welke vooropleiding heb je nodig?

Toelatingsvoorwaarden
Voor de toelatingsvoorwaarden voor de verschillende varianten klik hier.

Intake en toelating
Klik hier voor meer informatie over de procedure van Intake en toelating.

Vrijstellingen
Het is mogelijk vrijstellingen te verlenen voor een heel vak of voor een gedeelte van een vak. 
  • Als je een vak volledig hebt afgesloten (schoolexamen en centraal examen) met een voldoende, dan kun je een vrijstelling krijgen voor dat vak.
  • Als je een vak volledig hebt afgesloten, maar met een onvoldoende, dan kan dit cijfer onder bepaalde condities ook worden overgenomen, dit ter beoordeling van de toelatingscommissie. In het intakegesprek komt aan de orde of het niet verstandiger is om het vak over te doen. Maar er kunnen redenen zijn om het behaalde cijfer over te nemen. Voor het totale eindexamenresultaat geldt de normale zak-slaagregeling.

Waar wordt deze opleiding gegeven?

Utrechtsestraat, Utrechtsestraat 40/42, 6811 LZ Arnhem

Meer weten?

Wil je meer weten? Kom dan naar onze info avond op donderdag 21 juni 2012. Je bent welkom tussen 17.00 en 21.00 uur.

Er zijn informatiefolders beschikbaar voor:

  • VMBO en VWO
  • de mogelijkheden voor extra studiebegeleiding
  • VAVO contract; een mogelijkheid voor deelnemers van buiten de regio om, tegen betaling, toch lessen te volgen.

Ook internet, de studiegids en de boekenlijst zijn bronnen van informatie.

Voorbehoud
Bij onvoldoende inschrijvingen voor een vak behoudt de school zich het recht voor de cursus voor dat vak niet door te laten gaan. Je ontvangt je geld uiteraard volledig terug.

Deze flyer is opgesteld in maart 2012 met de op dat moment beschikbare informatie. Wijzigingen voorbehouden.




« terug