Zorg & Welzijn

Meer Bewegen Voor Ouderen (MBVO)

Bijdragen aan een gezonde toekomst voor ouderen? Na het volgen van de cursus Meer Bewegen Voor Ouderen (MBvO) ontvang je het landelijk erkend MBvO-diploma van de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Unie (KNGU).

De cursus Meer Bewegen Voor Ouderen (MBvO) richt zich op seniorensport. Deze scholing is speciaal ontwikkeld voor onder andere buurtsportcoaches.

Het aantal senioren stijgt de komende jaren fors. Tot 6 miljoen mensen van 55+ jaar in 2030. Het huidige beleid is gericht op zelfredzaamheid en preventie: ouderen zo lang mogelijk zelfstandig thuis, in hun eigen vertrouwde omgeving, laten wonen. 

Om deze zelfstandigheid te behouden is het essentieel dat ouderen zo gezond en vitaal mogelijk ouder worden. Bewegen en blijven bewegen is daarom ontzettend belangrijk. Daarnaast is het goed voor zelfvertrouwen en sociale contacten. En natuurlijk hoort het bij een goede kwaliteit van leven.

Wat leer je?

In de cursus Meer Bewegen Voor Ouderen (MBvO) leer je hoe je beweegactiviteiten kan ontwikkelen voor kwetsbare senioren. Daarnaast leer je fysiologische, psychosociale en didactische aspecten van beweging voor ouderen. 

De cursus bestaat uit 8 lessen waarin theorie en praktijk aan bod komen. Aan de cursus MBvO kunnen minimaal 6 en maximaal 25 personen deelnemen in een groep.

Als jouw aanmelding definitief is ontvang je een reader. Het is van belang om deze goed te bestuderen omdat in de 1e les een toets over de reader wordt afgenomen.

De data van de lessen zijn:

  1. 10 maart 20252. 24 maart 20253. 7 april 20254. 14 april 20255. 12 mei 20256. 26 mei 20257. 2 juni 20258. 16 juni 2025

Voor wie is deze cursus?

Meer Bewegen Voor Ouderen (MBvO) is iets voor jou als je al werkzaam bent in de sport. Je bent bijvoorbeeld combinatie-functionaris of je bent buurtsportcoach en wil je verder ontwikkelen. 

Of je bent een ander soort sportprofessional die aan de slag wil gaan met senioren. Ook als je als vrijwilliger in de sport werkt, is deze cursus iets voor jou. 

Wij gaan er in ieder geval van uit dat je al ruime ervaring hebt met lesgeven aan groepen.

Duur

Acht bijeenkomsten van 13.00 - 16:30

Startdatum

10 maart 2025

Locatie

Quick 1888 Dennestraat 25 Nijmegen

Kosten

1050,-

Meer weten